Deadsoul Tribe A Lullaby For The Devil


InsideOut Music / SPV

Website : Deadsoul Tribe

 

Sinds kort ligt het nieuwe, inmiddels vijfde Deadsoul Tribe album ‘A Lullaby For The Devil’ in de winkels, het album is de opvolger van het twee jaar geleden verschenen album ‘The Dead Word’. De band werd zo’n zeven jaar geleden gevormd door Psychotic Waltz frontman Devon Graves. Hij verliet die groep na heel wat bezettingswisselingen en besloot om een nieuw project op te starten waar hij zijn muzikale ei volledig in kwijt zou kunnen, Deadsoul Tribe was geboren. Met voorgaande releases wist Deadsoul Tribe een eigens steil te ontwikkelen, die in de bijgeleverde biografie als “Tribal Metal” wordt omschreven. Met het uitkomen van “A Lullaby For The Devil” heeft de band slechts een ding aangepast, totale vernadering.

Wat mij eigenlijk direct opvalt na de eerste luisterbeurt dat het album veelvuldig harde en stevige momenten voorkomen en dat er op het album veel plaats is gemaakt voor de nodige fluitpartijen van de heer Graves zelf. Het album bevat dan ook een aantal intense en expressieve nummers met afwisselende stemmingen. Tijdens de song “Any Sign At All” komen de Tool invloeden echter dan toch wel weer erg sterk naar voren, zoals op ‘The January Tree‘ en ‘A Murder Of Crows‘ goed te horen was. Het eigenzinnige stemgeluid van zanger Devon Graves, de afwisselde gitaarpartijen, de sterke groovy bass riffs en de diversiteit op het album maakt de band dan toch wel weer uniek. De “tribal” sound horen we slechts hier en daar nog terug in enkele drumpartijen.

Met ‘Lullaby For The Devil’ heeft de band opnieuw een zeer geslaagd progressief album weten af te leveren dat toch weer totaal anders klinkt dan zijn voorgangers waarmee de band opnieuw hun muzikale grenzen meer dan ooit tevoren weet te verleggen. Het album is gemastered door Peter van’t Riet van FineTune (Symphony X, Threshold, Saga, Asia) en is voorzien van een uitstekende productie, het album klinkt erg vol en ondanks dit zijn de verschillende instrumenten op de juiste manier met elkaar in ballans zoadat het geheel geen muzikale brie is geworden. Fans van het voorgaande werk kunnen dit album met een gerust hart aanschaffen ondanks de vele veranderingen en iedereen die de band nog niet kent moet dit album zeker eens een kans geven. Deadsoul Tribe heeft met deze release mijn inziens dan ook een van hun betere albums afgeleverd.

Als bonus zitten er bij de eerste persing dan nog vier extra akoestische nummers, waaronder twee nummers van Psychotic Waltz. Verder is de band op zaterdag 8 december te zien in ons land, want dan staan Devon Graves en z'n mannen in de Bosuil in Weert.

Tracklist:
01. Psychosphere
02. Goodbye City Life
03. Here Come The Pigs
04. Lost In You
05. A Stairway To Nowhere
06. The Gosamer Strand
07. Any Sign At All
08. Fear
09. Further Down
10. A Lullaby For The Devil

Devon Graves - Vocals
Adel Moustafa – Drums
Roland Ivenz – Bass
Rollz Kerschbaumer – Gitaar