Photos by : © '06 E. Straver / T. Martijn
for Metal-Experience.com

NOTE: Unauthorized use of these photos is prohibited. We hope
you have a good lawyer if you disregard this warning.

05/03/2006 – Dark Funeral, Naglfar, Endstille, Amoral - 013, Tilburg

Door diversen omstandigheden en het slechte weer komen we te laat aan om het hele optreden van de openingsband Amoral de toch al zeer vreemde eend in de bijt te zien. De Finse thrash/death metal die de band speelt is niet slecht maar is wel en rare combinatie met al het blackmetal geweld dat vandaag op het podium te zien en te horen is.

Hierna is het de beurt aan Endstille, deze band wordt gezien als een van de beste blackmetalbands uit Duitsland maar dat is tijdens dit optreden vandaag in de 013 zeker niet gebleken. De band zou ook een fascinatie hebben voor oorlog en de nodige vorm van provocatie. In eigen land heeft de band dan ook vaak verwijten gekregen dat ze nazi's zouden zijn. Deze aantijgingen worden door de band ontkracht met zinsneden als 'The heaviest weapon for a mislead nation'. Endstille gaat echter wel als een oorlogsmachine tekeer die dood en vernietiging zaait. Zo kregen we o.a. de nummers “Frühlingserwachen”, “Dominanz” en afsluiter “Navigator” in het korte halfuurtje te horen dat de band op het podium stond.

Het Zweedse Naglfar bracht juni 2005 het sterke album ‘Pariah’ uit met daarop strak en snel drumwerk, agressieve zang en een heldere productie. Niet alleen volgens eigen zeggen hun beste album maar ook in de binnen en buitenlandse pers kreeg het album lovende kritieken. Deze middag in de gezellige kleine zaal van 013 kregen we o.a. de nummers “Spoken Words Of Venom”, “The Perpetual Horrors” van het laatste album van de band te horen. Het live zeer knallende “I am Vengeance” van het ‘Sheol’ album werd natuurlijk ook niet vergeten. Verder kregen we ook nog wat ouder materiaal van o.a. het debuutalbum ‘Vitra’ te horen in de vorm van “Emerging From Her Weepings”. Naglfar heeft hier vandaag zeker geen slecht optreden neergezet en het was ook tijdens deze band dat het publiek voor het eerst vandaag een beetje in beweging kwam.

 

Volgens de kenners hoort het album 'Diabolis Interium' van Dark Funeral thuis tussen de beste werken in het afschuwwekkende subgenre. Lord Ahriman, Emperor Magus Caligula en co zijn daarvan op de hoogte dus continueren ze daar waar ze in 2001 ophielden. Ook op het recente werk 'Attera Totus Sanctus' vliegen er 300 beats per minuut door een krijsende en malende stemkanon langs een wand uit agressief gitaargeweld. Het optreden van Dark Funeral begint met een uitstekende versie van het nummer “King Antichrist” afkomstig van het onlangs uitgebrachte album gevolgd door “Diabolis Interium”van het gelijknamige album uit 2001. Het geheel ziet er allemaal goed uit, ook de leren pakken van de band zien er verzorgt uit en het publiek vind het allemaal prachtig en gaat lekker tekeer. Zo krijgen we verder o.a. de nummers “The Arival Of Satan’s Empire” en “Open The Gates” te horen. Door interview verplichtingen met Naglfar zijn we echter verhinderd en missen we hierdoor de rest van de reguliere set van Dark Funeral. Wanneer we in de zaal terugkomen, kunnen we nog net genieten van de drie toegiften in de vorm van “Atrum Regina”, “My Dark Desires” en het afsluitende “An Apprentice Of Satan”.

De kleine zaal van 013 was redelijk goed gevuld deze koude zondagmiddag en ook het geluid was vandaag zeer aangenaam. Alle bands deden erg hun best deed om een goede performance neer te zetten. Het publiek reageerde tijdens de eerste bands nogal wat kalm, maar op de klanken van Naglfar en Dark Funeral ging het publiek uiteindelijk toch nog aardig uit zijn dak. Voor ons en het aanwezige publiek was dit weer eens wat anders om je zondagmiddag en avond door te brengen.

Talitha Martijn / Martina Schouten

Voor meer bandfoto's zie het fotogedeelte van deze website!!!